Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bartoszyce. Rekolekcje dla rodziców

W parafii św. Jana Ew. i Matki Boskiej Częstochowskiej odbyły się dni skupienia dla rodziców kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii oraz konferencji na temat roli rodziców. - Musicie siebie zapytać, czy dołożyliście wszelkich starań, by pokazać swoim dzieciom miłość, by były bliżej Boga? Świadectwo to coś najważniejszego, co możemy i musimy dać dzieciom. Przykład własnego życia pociąga. Ile troski wkładacie, by wasze dzieci były zbawione? - pytał uczestników prowadzący dzień skupienia ks. Grzegorz Zapotoczny.

Drugiego dnia rodzice wraz z psychologiem dr Aleksandrą Tarasewicz zastanawiali się nad okresem wieku młodzieńczego, kiedy to pojawia się wiele problemów wychowawczych. - Bunt jest początkiem zdrowia psychicznego. Niezwykle ważne jest to, by przyjąć sprzeciw dziecka. Bez oskarżania, krótko i na temat. Przyznanie się do błędu i umiejętność przepraszania - to recepta na tworzenie relacji ze swoim dzieckiem - podkreśliła dr Tarasewicz.

Rodzice mieli mnóstwo pytań dotyczących ich dzieci, co pokazuje, jak bardzo ważne jest to, by organizować takie inicjatywy, które mogą pomóc w procesie wychowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama