Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nagroda im. Michała Lengowskiego

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" uhonorowało Teresę i Ryszarda Górskich oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Arka" w Olsztynie.

Nagroda im. Michała Lengowskiego przyznawana jest od 1967 roku. Patronuje jej poeta, działacz społeczny. Uroczystość wręczenia odbyła się po raz 19.

- Nagrody przyznawane są osobom, instytucjom i organizacjom społecznym, które działają na rzecz regionu, m.in. w dziedzinie kultury czy nauki. Dla nas jest ważne, by w swoich działaniach inspirowali się wartościami chrześcijańskimi - tłumaczy Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Olsztynie.

Tegoroczna nagroda została przyznana tym, którzy dbają o małżeństwo, rodzinę, wychowanie dzieci, również tych opuszczonych. Otrzymali ją Teresa i Ryszard Górscy z Ełku, którzy prowadzą rodzinny dom dziecka, oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Arka" w Olsztynie.

Tomasz Sztachelski z Arki podkreśla, że to wyjątkowa nagroda, bo stowarzyszenie obchodzi 25-lecie działania, a również 25 lat temu Nagrodę im. M. Lengowskiego otrzymał założyciel Arki ks. inf. Julian Żołnierkiewicz. - Wyróżnienie jest uhonorowaniem naszej działalności, ale to również wyzwanie na przyszłość, by nieść dobro potrzebującym, odwołując się do dziedzictwa, jakie nam pozostawił ks. inf. Żołnierkiewicz - podkreśla T. Sztachelski.

- Nagroda jest dla nas zaskoczeniem, wyróżnieniem. To bardzo miłe, kiedy ktoś nas docenia jako rodzinę - mówi T. Górska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama