Nowy numer 48/2020 Archiwum

Olsztyn. Patriotyczny spektakl

W parafii św. Józefa został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny "Jest takie miejsce, jest taki kraj".

Montaż został przygotowany przez scholę Perełki Wiary wspólnie z grupą muzyczną Przyjaciele. Patriotyczne wydarzenie rozpoczęła etiuda muzyczna do muzyki Fryderyka Chopina. W artystyczny sposób przybliżyła zebranym historię pięknego, białego ptaka. Aktorkami były dziewczynki ze scholi: Wiktoria - Orzeł i trzy Czarne Ptaki - Julita, Kinga i Wiktorka. Szczególnie silne emocje wywołał wiersz "Biały Orzeł", recytowany przez parafianina, aktora - pana Zbigniewa.

Ważnym momentem było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, m.in. "Roty", "Takie miejsce, taki kraj", "Legiony" i wielu innych. Na akordeonie akompaniował ks. Wojciech, a na gitarze - pani Danusia. Całość dopełniały krótkie ilustracje ruchowe z rekwizytami takimi jak biały brzozowy krzyż, wnoszony przez młodych harcerzy, znicze zapalane na mogile przez małe dziewczynki czy białe róże składane na mogile.

Wszyscy obecni włączali się do śpiewu, co potęgowało nastrój i podniosłość chwili. Całość zakończyła piosenka "Poloneza dzisiaj zacząć czas", napisana przez współpracującą ze scholą panią Ewę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama