Nowy numer 50/2019 Archiwum

Z wyrazami wdzięczności

Chór Świętolipski wykonał w Kijowie koncert zatytułowany "Gaude Mater Polonia".

Chór Świętolipski pod dyrekcją Adama Kowalskiego zaśpiewał w konkatedrze św. Aleksandra w Kijowie podczas Mszy św. sprawowanej w intencji ojczyzny, a zamówionej przez Ambasadę Rzeczpospolitej w Kijowie. Eucharystii przewodniczył proboszcz konkatedry ks. Stanisław Inżyjewski. Po liturgii Chór Świętolipski wykonał koncert zatytułowany "Gaude Mater Polonia".

- Po wylądowaniu w Kijowie zostaliśmy serdecznie przyjęci przez prezesa Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Krynica" Stefana Wielocha i duszpasterza Polaków na Ukrainie ks. Jacka Pawłowicza. W piątek zwiedzaliśmy miasto, sobota to czas prób, a w niedzielę wzruszająca Eucharystia i koncert - relacjonuje Adam Kowalski.

W repertuarze znalazła się polska muzyka patriotyczna i sakralna, m. in. "Marsz strzelców" i "Pobudka". Koncert zakończyła "Rota" Feliksa Nowowiejskiego. Deklamowano również wiersze Kamila Baczyńskiego. Później odbyło się spotkanie chórzystów z ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej bp. Witalijem Krywickim.

- Cała konkatedra była wypełniona ludźmi. Publiczność przyjęła nas bardzo życzliwie. Mnóstwo ludzi po koncercie przychodziło, by nam pogratulować. Do dziś otrzymuję wiadomości z wyrazami wdzięczności, że były to piękne i wzruszające chwile. Otrzymaliśmy nawet zaproszenie do Odessy na kolejny koncert - mówi dyrektor chóru Adam Kowalski.

Wśród publiczności byli: ambasador Bartosz Cichocki, kierownik wydziału konsularnego Dorota Dmuchowska, attache obrony Ambasady RP kmdr por. Maciej Nałęcz, dyrektor Instytutu Polskiego w Kijowie Bartosz Musiałowicz, gen. płk. Sergiej Kurkijan, Ministerstwo Nauki i Oświaty Ukrainy reprezentował prof. dr Vladimir Berbicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama