Nowy numer 50/2019 Archiwum

Przygarnąć wierzących i niewierzących

– Chcemy, by Ona wskazywała drogę zarówno nam, którzy mamy już swoje lata, jak i młodym. Może mało ich w naszym kościele, ale my o nich pamiętamy, a Matka ich nie zostawi – mówi parafianka Marianna Jankowska.

Kult Matki Bożej Ostrobramskiej na Warmii sięga lat powojennych. W wielu miejscowościach osiedlili się mieszkańcy z Wileńszczyzny, którzy przywieźli ze sobą miłość do Matki Miłosiernej. Jedną z takich miejscowości jest Babiak. – Przybyłam z moimi rodzicami, gdy miałam 3 latka. W drodze na świat był mój brat, a siostra urodziła się już tutaj. Nie był to łatwy czas i wiele nas kosztowała wędrówka. W naszym domu zawsze był obraz Matki Bożej Ostrobramskiej. To Ona nas prowadziła w tamtych niebezpiecznych czasach i wciąż prowadzi, za co jestem Jej wdzięczna – mówi Halina Kisiel.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama