Nowy numer 48/2020 Archiwum

Duchowe dziedzictwo wolontariuszy SKC

Projekt był elementem przygotowania kandydatów do sakramentu bierzmowania i przeżywania jubileuszu najstarszego Szkolnego Koła Caritas na Warmii.

Wolontariusze z kl. IV-VII Szkolnego Koła Caritas im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach, zrealizowali już 5. edycję projektu "Moja wiara, mój patriotyzm" z podtytułem: "Spadkobiercy dziedzictwa duchowego i patriotycznego świętych patronów: Papieża Jana Pawła II-Kardynała Stefana Wyszyńskiego-Jerzego Popiełuszki".

Najważniejszym celem dwudniowego wyjazdu do Warszawy była pielgrzymka do grobów bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu i przyszłego błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego w świętojańskiej archikatedrze. Pielgrzymi odwiedzili miejsca związane z pobytem św. Jana Pawła II w stolicy, szczególnie na Placu Piłsudskiego, gdzie w czerwcu 1979 r. Ojciec Święty wypowiedział jedne z najważniejszych słów swojego pontyfikatu.

- Modliliśmy się o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki i o szczęśliwą podróż na Mszę św. beatyfikacyjną Prymasa Tysiąclecia Stefana kard. Wyszyńskiego w niedzielę 7 czerwca 2020 roku - mówi opiekun SKC Krzysztof Gajewski

Wolontariusze uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu i zwiedzili Muzeum i Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zwiedzili miejsca pamięci narodowej stolicy.

Projekt był również elementem duchowego przygotowania kandydatów do sakramentu bierzmowania i przeżywania jubileuszu najstarszego Szkolnego Koła Caritas na Warmii (2000-2020). 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama