Nowy numer 50/2019 Archiwum

Cecyliada w Ostródzie

W Zespole Szkół Salezjańskich odbyło się spotkanie wypełnione śpiewem i modlitwą.

Wspomnienie św. Cecylii przypada 22 listopada. Tradycja chrześcijańska przypisuje św. Cecylii m.in. umiejętność gry na organach i dlatego ta święta patronuje muzyce kościelnej. Z okazji jej wspomnienia od wielu lat w Ostródzie odbywa się Cecyliada, czyli festiwal pieśni religijnych.

Tradycyjnie spotkanie z muzyką rozpoczęło się od Mszy św. w kościele św. Dominika Savio, a po wspólnej modlitwie uczestnicy udali się do Zespołu Szkół Salezjańskich. Na tegoroczną Cecyliadę przybyły zarówno zespoły, jak i soliści. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół Ostródzkiej Łodzi Ratunkowej.

- Łączy nas wszystkich Pan Bóg. To dla Niego śpiewamy, a naszym głównym celem tutaj jest uwielbienie Boga. Śpiew jest doskonałym narzędziem - tłumaczy Magdalena Ewertowska, organizatorka. Dodaje, że w Cecyliadzie nie chodzi o porównywania się z innymi. - Nagrody oczywiście mamy przygotowane, ale otrzymuje je każdy, kto tu się pojawi - dodaje nauczycielka z Zespołu Szkół Salezjańskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama