Nowy numer 50/2019 Archiwum

Konferencje formacyjne dla kapłanów

Księża naszej diecezji przygotowują się duchowo do Adwentu.

W ramach cyklicznych spotkań formacyjnych dla kapłanów w seminarium w Olsztynie odbył się dzień skupienia. Jego celem było duchowe przygotowanie do czasu Adwentu.

W ramach spotkania księża uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Podczas konferencji duchowni zastanawiali się nad rolą tego sakramentu w swoim kapłaństwie. Zaznaczono, że pierwszymi, którzy powinni rozwijać się duchowo są właśnie księża. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu kapłani robili rachunek sumienia. - Czy odmawiam codziennie brewiarz, trwam na adoracji? Czy traktuję ludzi uczciwie? - pytał podczas rachunku ks. Krzysztof Bielawny. Następnie księża mogli skorzystać z sakramentu pokuty. 

Duchowni zostali także wprowadzeni w nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: "Eucharystia daje życie". 

- W tym roku szczególną uwagę musimy poświęcić celebracji Eucharystii, bo ona jest największa katechezą - mówił abp Józef Górzyński. 
Metropolita warmiński zapowiedział główne uroczystości diecezjalne związane z baetyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się w Stoczku Klasztornym 30 sierpnia. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama