Nowy numer 38/2023 Archiwum

Konferencje formacyjne dla kapłanów

Księża naszej diecezji przygotowują się duchowo do Adwentu.

W ramach cyklicznych spotkań formacyjnych dla kapłanów w seminarium w Olsztynie odbył się dzień skupienia. Jego celem było duchowe przygotowanie do czasu Adwentu.

W ramach spotkania księża uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Podczas konferencji duchowni zastanawiali się nad rolą tego sakramentu w swoim kapłaństwie. Zaznaczono, że pierwszymi, którzy powinni rozwijać się duchowo są właśnie księża. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu kapłani robili rachunek sumienia. - Czy odmawiam codziennie brewiarz, trwam na adoracji? Czy traktuję ludzi uczciwie? - pytał podczas rachunku ks. Krzysztof Bielawny. Następnie księża mogli skorzystać z sakramentu pokuty. 

Duchowni zostali także wprowadzeni w nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: "Eucharystia daje życie". 

- W tym roku szczególną uwagę musimy poświęcić celebracji Eucharystii, bo ona jest największa katechezą - mówił abp Józef Górzyński. 
Metropolita warmiński zapowiedział główne uroczystości diecezjalne związane z baetyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się w Stoczku Klasztornym 30 sierpnia. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast