Nowy numer 50/2019 Archiwum

W życiu nie tylko bierzemy

Parafianie już wiedzą, że co roku mogą nabyć wieńce adwentowe wykonane na warsztatach i w ten sposób wesprzeć inicjatywy duszpasterskie.

Na stole rozłożone są gałązki jodły. Leżą niewielkie ozdobne jabłka, kamyczki, złote łańcuszki i różnej wielkości białe świece. Już wcześniej zostały wycięte ze sklejki koła. – Trzeba wbić cztery gwoździe – instruuje ks. Józef Fiszer. Bierze młotek i wprawnie to robi. Obcęgami skraca gwoździe, nabija na nie świece i bierze się za ozdabianie tak przygotowanej podstawy do wieńca adwentowego.

– Mamy specjalne pistolety z klejem. W sumie wszystko mamy, co jest niezbędne do pracy – uśmiecha się. Przykleja kolejne gałązki jodły. – Muszą dokładnie przykryć podstawę. Proszę – podnosi swoje dzieło. – Prawie gotowe.

Dostępne jest 18% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama