Nowy numer 48/2020 Archiwum

W parafii św. Arnolda w Olsztynie rozpoczęły się 33-dniowe rekolekcje

Ich celem jest przygotowanie wiernych do złożenia uroczystego Aktu Ofiarowania Panu Jezusowi przez ręce Niepokalanej Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montforta.

Rekolekcje prowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi, której misją jest przede wszystkim propagowanie duchowej i apostolskiej drogi niewolnictwa maryjnego. Wspólnota przygotowuje i towarzyszy ludziom, którzy chcą korzystać z tej formy duchowości. Jedną z form takiej pomocy są 33-dniowe rekolekcje. Swój charyzmat określają jako bezinteresowną służbę z miłości dla dwóch Serc Miłości: Jezusa i Maryi.  

Rozpoczęły się hymnem do Ducha Świętego i Mszą św.

- Jestem przekonany, że przyprowadziła nas tutaj Maryja. W dzisiejszych czytaniach słyszymy o tym, że wszystko jest przemijalne. Żyjemy w czasach, gdy wiele rzeczy w jakiś sposób upada i pytamy siebie: czy jest coś trwałego? - mówił podczas homilii o. Szczepan Szpyra SVD.

- Niewola kojarzy nam się z czymś negatywnym, ale niewola miłości prowadzi nas do pełni bycia dzieckiem Bożym. Z pewnością w tym czasie będą chwile próby, ale bądźmy wytrwali. Ta droga jest pewna - mówił.

Liczba dni rekolekcyjnych nawiązuje do tradycyjnej liczby lat Jezusa.

- Wtedy On był pod opieką Maryi tu na ziemi. Był jej oddany i posłuszny - mówi Zbigniew Kozikowski.

- Maryja wyznacza nam kierunek i jest dla nas przewodniczką - dodaje.

Prowadzący sami widzą łaski złożonego przez siebie aktu ofiarowania.

- Ten akt jest dla mnie przebogatą łaską, która wciąż obfituje w mojej rodzinie. Matka Boża ożywia we mnie łaskę chrztu świętego. Dzięki temu widzę jak zmieniam się ja i jak zmienia się wszystko wokół mnie - mówi Anna Kozikowska.

Za szczególny dar uważa rozwój swojego życia duchowego i odkrycie piękna modlitwy.

- Wygląda ona inaczej niż kiedyś. Mam zupełnie przeprojektowane priorytety. Najważniejszym dla mnie jest modlitwa w intencjach pragnień Maryj, bo Ona wie czego potrzebują Boże dzieci - tłumaczy.

Zaznacza, że jako matka czworga dzieci uczy się macierzyństwa właśnie od Maryi.

- To Ona pokazuje mi moje błędy i potknięcia z miłością. Gdy czasem rozmawiam z moimi dziećmi, to wiem, że to dzięki Niej mogę podprowadzić moje dzieci do dobra - dodaje.

 Zakończenie rekolekcji odbędzie się w Gietrzwałdzie, gdzie 1 stycznia 2020 roku. Zostanie wtedy uroczyście złożony Akt Ofiarowania Panu Jezusowi przez ręce Niepokalanej Maryi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama