Nowy numer 48/2020 Archiwum

Książka o kard. Stefanie Wyszyńskim: "Chcę mieć Matkę, która nie umiera"

Dzięki tej publikacji można przygotować się do beatyfikacji Prymas Tysiąclecia.

Pomysł na napisanie książki o kard. Wyszyńskim powstał na długo przed ujawnieniem daty beatyfikacji. - Pomyślałem, że warto przygotować publikację, która przypomni postać człowieka niezwykłego i niezłomnego. Przecież wciąż warto się wpatrywać w niego i starać się go naśladować w codzienności - jego głęboką wiarę, umiłowanie Kościoła i ojczyzny. Na szczęście s. Kamila chętnie podjęła to wyzwanie i dziś do czytelników, zwłaszcza młodego pokolenia, trafia bardzo dobra książka - mówi ks. Maciej Bartnikowski, dyrektor Warmińskiego Wydawnictwa Diecezjalnego.

- Zachwyca mnie jego postawa. Nigdy nie szedł na żadne układy czy kompromisy, był człowiekiem prawym, prawdomównym, odważnym, odpowiedzialnym za losy Kościoła i ojczyzny - mówi s. Kamila Leszczyńska SCS.

Autorkę poruszyły słowa Marii Okońskiej, która o kard. Wyszyńskim powiedziała: "Ze wszystkich znanych mi ludzi jest on najbardziej podobny do Pana Jezusa".

- Był kapłanem mądrym, rozważnym, pochylającym się w prostocie serca nad każdym człowiekiem: przyjacielem i wrogiem, spieszącym z pomocą i przebaczeniem do każdego, kto tego potrzebował. Był ojcem Polaków. Wielokrotnie, zwracając się do wiernych, mawiał: „Dzieci Boże, dzieci moje” i myślę, że słuchacze tak właśnie się czuli w jego obecności - jak synowie i córki dobrego ojca. Zresztą, geniusz i wielkość Księdza Prymasa najlepiej scharakteryzował Ojciec św. Jan Paweł II, kilka dni po wyborze na Stolicę Piotrową, mówiąc: „Takiego Ojca i Pasterza Bóg daje raz na tysiąc lat” - dodaje.

Książka "Chcę mieć Matkę, która nie umiera" może pomóc w przygotowaniach do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. - Pokazuje, jakim był człowiekiem i co go ukształtowało. Lektura tej pozycji pozwala poznać człowieka, który dla młodego pokolenia jest mało znany, a przecież Polska i Kościół w Polsce tyle mu zawdzięcza. Po przeczytaniu tej książki młody człowiek zrozumie, dlaczego dziś możemy czcić kard. Wyszyńskiego jako błogosławionego - tłumaczy ks. Maciej.

- Sama bardzo zaprzyjaźniłam się z Księdzem Prymasem i czekam z niecierpliwością na dzień jego beatyfikacji. Będzie to wielkie święto dla wszystkich Polaków - dodaje autorka.

Książkę można nabyć w księgarni Warmińskiego Wydawnictwa Diecezjalnego: ul. Wyszyńskiego 9 w Olsztynie oraz na stronie internetowej www.wwd.enet.pl.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama