Nowy numer 50/2019 Archiwum

Spotkanie Unii Apostolskiej Kleru

W Dobrym Mieście abp Józef Górzyński przekonywał kapłanów, że ich zadaniem jest przywrócenie właściwego miejsca dla Boga w świecie.

Unia Apostolska Kleru Najświętszego Serca Pana Jezusa jest stowarzyszeniem, które powstało we Francji w 1862 r. Została zatwierdzona przez papieża Benedykta XV w 1921 r. W archidiecezji warmińskiej Unia zrzesza blisko 40 duchownych.

- Przewodnia idea to wzajemna pomoc i braterstwo w kapłaństwie, takie na co dzień, w praktyce kapłańskiego życia, choćby w okazywaniu sobie życzliwości - tłumaczy ks. kan. Paweł Rabczyński. Członkowie Unii spotykają się dwa razy w roku w Dobrym Mieście - kaplica w domu rekolekcyjnym "Źródło Jakuba" jest kaplicą Unii.

Na spotkanie adwentowe został zaproszony abp Józef Górzyński, który wygłosił konferencję o wyzwaniach w duszpasterstwie. - Podstawową przyczyną wszystkich problemów świata, człowieka, a także Kościoła, jest brak Boga. Nasze nadzieje pokładamy w umiejętnościach, zostawiając coraz mniej miejsca Panu Bogu. Budujemy rzeczy materialne i duchowe bez Boga, sięgając do Jego pomocy tylko w razie wyraźnej potrzeby. Zapominamy, że to On warunkuje wszystko, jest podstawą i przyczyną wszystkiego. Nie da się rozpatrywać czegokolwiek bez Boga - mówił kapłanom abp Górzyński. Metropolita zaznaczył, że przyczyną większości problemów jest brak radości z przebywania z Bogiem. - Musimy przywrócić miejsce Boga w świecie, przywrócić wiarę w pierwsze przykazanie - mówił abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama