Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas

- Paląca się świeca na wigilijnym stole przypomina nam także o tych, których nam brakuje i za którymi tęsknimy - tłumaczy ks. Paweł Zięba.

Po raz 26. ruszyła akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

W parafiach naszej diecezji są rozprowadzane świece, które już tradycyjnie towarzyszą wigilijnej wieczerzy w wielu polskich domach.

- Dzisiaj trudniej jest stworzyć dobre relacje w rodzinie, wśród najbliższych. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma przede wszystkim przypominać, że dobre relacje to nasze podstawowe zadanie, bo w nich okazujemy miłość drugiemu człowiekowi i ja przyjmujemy - mówi ks. kan. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas.

- Paląca się świeca na wigilijnym stole przypomina nam także o tych, których nam brakuje i za którymi tęsknimy. Ta świeca to też konkretne dobro, którym dzielimy się z potrzebującymi - dodaje.

Dochód z rozprowadzonych świec jest przeznaczony na warmińską Caritas, na parafialne działania na rzecz ubogich oraz wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez Caritas na świecie. W tym roku 10 gr z każdej świecy będzie przeznaczone na pomoc w Wenezueli.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama