Nowy numer 3/2021 Archiwum

Katecheza o miłosierdziu

Odbyła się 17. Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas "Tak. Pomagam!".

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

W akcji wzięły udział Szkolne Koła Caritas w archidiecezji warmińskiej. Wśród wolontariuszy była grupa 18 uczniów z klas III-VIII Szkolnego Koła Caritas im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach.

- To była już 17. Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak. Pomagam!”. W piątek po lekcjach i całą sobotę byliśmy obecni w dwóch sklepach sieci „Biedronka” w Olsztynie. Zebrane artykuły spożywcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do seniorów, samotnych, rodzin potrzebujących pomocy w parafii św. Jakuba w Butrynach oraz do szkolnej kuchni, na dożywianie uczniów - mówi opiekun SKC Krzysztof Gajewski.

Dzięki pomocy firmy Transport Osobowy Wojciech Rzeszotarski oraz rodziców wolontariuszy dzieci mogły dojechać na miejsce zbiórki, a musiały dotrzeć z miejscowości: Nowa Kaletka, Zgniłocha, Bałdzki Piec, Bałdy, Przykop, Łajs, Stara Kaletka, Chaberkowo, Nowa Wieś i z Butryn. Zebraną żywność przetransportowała zaś firma BARTBO z Butryn.

- Prowadzona tego typu akcja przez wolontariuszy z Butryn jest dla nich kolejną katechezą o miłosierdziu w praktyce i o adwentowej jałmużnie. Jest to również okazja do głębszego przygotowania się do świętowania jubileuszu 20-lecia naszego koła Caritas - dodaje opiekun.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama