Nowy numer 3/2021 Archiwum

Życzenia metropolity warmińskiego na Boże Narodzenie

Drodzy Czytelnicy "Posłańca Warmińskiego"! "Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami" (Mt 1,22-23).

Radosna atmosfera świąt Bożego Narodzenia udziela się nam wszystkim już od momentu, kiedy zaczynamy się do nich przygotowywać. Dzisiaj wiele czasu i trudu poświęcamy przygotowaniom zewnętrznym, ale świadomi chrześcijanie nie chcą także utracić okazji do przygotowania duchowego. Tę okazję dawał nam Adwent z jego nabożeństwami, rekolekcjami i spowiedzią świętą.

Dziękuję duszpasterzom, rekolekcjonistom i spowiednikom za ich trud podjęty w czasie Adwentu. To duchowe przygotowanie pozwala najgłębiej zrozumieć Tajemnicę Wcielenia i cieszyć się jej radosnym świętowaniem. A tym właśnie są święta Bożego Narodzenia. Takiej głębokiej radości pragnę przede wszystkim życzyć wszystkim na te święta. Pokój, ogłoszony przez aniołów nad betlejemską stajenką, niech napełni Wasze serca i przeniknie relacje z innymi: w rodzinie, w pracy, w ojczyźnie.

Pozwólmy napełnić nasze życie obecnością Tego, który rodzi się aby być Emmanuelem – Bogiem z nami. Najpełniej możemy się o tym przekonać podczas każdej Eucharystii, która jest źródłem naszego chrześcijańskiego życia. Spojrzenie na żłobek z perspektywy tej wielkiej Tajemnicy wiary i w jej blasku, pozwala nam lepiej pojąć głębię Miłości, zawartej w Bożym Narodzeniu. Po to Syn Boży stał się człowiekiem, aby móc się za nas ofiarować na krzyżu i dla nas zmartwychwstać. W Boże Narodzenie niech każdy z nas doświadczy Jego obecności i miłości.

abp Józef Górzyński
metropolita warmiński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama