Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z Jezusem rozpoczęli Nowy Rok

Bez fajerwerków, ale na wspólnej zabawie z rówieśnikami i chwilach spędzonych z Bogiem - tak w Nowym Kawkowie i Głotowie dzieci i młodzież spędzili sylwestrową noc.

W Głotowie na trzydniowych rekolekcjach sylwestrowych przebywała młodzież ze szkół średnich.

- Był to czas refleksji i adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas tych dni zastanawialiśmy się nad naszą postawą wobec Boga, zagłębiając się w modlitwie adoracyjnej. Ofiarowaliśmy Mu siebie, nasze ułomności, by Bóg mógł je w nas uleczyć. Stanęliśmy przed Jezusem tacy, jacy jesteśmy, w szczerości serca, w miłości do Niego - mówi Wiktoria.

W rekolekcjach wzięło udział dwadzieścia osób. Dlaczego zdecydowali się na sylwestra z Jezusem? - Decydujemy się na to, ponieważ dzisiejszy człowiek bardzo potrzebuje Pana Boga, brakuje mu w codzienności odpowiednich relacji, czasu na wyciszenie i rozmowę. Zauważam, że młodzi chcą właśnie z Jezusem rozpocząć Nowy Rok, ofiarować Mu nadchodzący czas - wyjaśnia Wiktoria.

W Nowym Kawkowie w rekolekcjach wzięło udział ponad czterdzieścioro uczestników. - Wiem, że tu mogę spotkać wspaniałych ludzi, mogę z nimi rozmawiać, śmiać się i modlić. Ludzie chodzą do kościoła, ale tam nie czuć takiej wspólnoty. Tu czuję, że jesteśmy sobie bliscy. Modlitwa w kaplicy, tak razem, czuje się tę atmosferę. Wspólne zabawy są przepełnione radością, można być sobą, cieszyć się każdą chwilą - podkreśla Nadzieja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama