GN 03/2020 Archiwum

Oddani w niewolę

Na zakończenie 33-dniowych rekolekcji uczestnicy oddali się w niewolę Jezusowi przez Maryję.

Uroczysta Msza św. odbyła się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie.

- Gromadzi nas dziś Matka Boża Gietrzwałdzka. To dla nas wszystkich szczęśliwy i wielki dzień, za który jesteśmy Bogu i Maryi bardzo wdzięczni - mówił na rozpoczęcie Eucharystii o. Szczepan Szpyra SVD.

Podczas Mszy św. uczestnicy 33-dniowych rekolekcji, które odbywały się w parafii św. Arnolda w Olsztynie, złożyli uroczysty Akt Ofiarowania Panu Jezusowi przez ręce Niepokalanej Maryi wg św. Ludwika Marii Grigniona de Montforta.

- Maryja miała dobre i szlachetne, niepokalane serce. Właśnie w to serce wlał Bóg swoje odwieczne Słowo, Logos - istniejące od początku, Słowo, której jest Bogiem. Jeśli Bóg wybrał serce Maryi na swoją siedzibę - a Bóg przecież wie, co robi - to cóż innego my możemy uczynić? Możemy tylko iść tą samą drogą. Dlatego tu jesteśmy - chcemy oddać się w niewolę Jezusowi przez Maryję, bo jesteśmy przekonani, że niepokalane serce Matki Bożej jest dla nas jak arka, w której możemy się schronić w trudnych i pełnych zamętu czasach - mówił w homilii o. Szpyra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama