Nowy numer 2/2021 Archiwum

To jest wybór Boga

W niedzielę Świętej Rodziny w WSD MW „Hosianum” w Olsztynie spotkali się członkowie gałęzi rodzinnej Ruchu Światło–Życie.

Do Olsztyna przyjechały rodziny z całej archidiecezji warmińskiej. Wśród nich Maciej Klimiuk z żoną Iwoną. Należą do najmłodszego kręgu Domowego Kościoła w archidiecezji.

– Życie, wiarę zawsze warto przeżywać we wspólnocie z innymi, a Domowy Kościół daje nam wiele wsparcia w codziennych trudnościach – tłumaczy M. Klimiuk. Dodaje, że od Świętej Rodziny można się uczyć m.in. posłuszeństwa. – To, co zrobił św. Józef, to pełne, ufne posłuszeństwo, podążanie za słowem Bożym. Tak powinniśmy i my postępować – uważa M. Klimiuk. Przypomina, że Ewangelia mówi o tym, jak św. Józef na otrzymane we śnie polecenie zabrał rodzinę i udał się do Egiptu.

– W trudnych momentach, chwilach zagrożeń zawsze powinniśmy szukać pomocy z góry. Modlitwa, nasza sfera duchowa to w zasadzie jedyne, co nas w pełni uwalnia od tych wszystkich stresów, nawałnicy wszelakich obowiązków – mówi pan Maciej. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., a wspólnej modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński. W homilii przypomniał, że Boże Narodzenie pozwala nam zrozumieć, kim jest człowiek. – Ludzka natura została oświecona światłością z wysoka. Dzięki temu zobaczyliśmy, kim jest Bóg i kim jest człowiek: to najpełniejsze objawienie, tajemnica wcielenia pokazuje nam prawdę o człowieku – mówił metropolita. Podkreślił, że w czasach, kiedy na różne sposoby próbuje się definiować człowieka czy rodzinę, potrzeba nam powrotu do źródła, fundamentalnej prawdy.

– Prawda o nas pochodzi od Boga i On, Stwórca, ujmuje to tak, a nie inaczej, określa człowieka i wyznacza mu cele i zadania. Model rodziny pokazany w Świętej Rodzinie to jest wybór Boga, znak dla nas, że tak miało być, i to nie jest idea, ale rzeczywistość. Ta prawda pochodzi od Boga i dla nas jest to jasny punkt odniesienia – mówił abp Górzyński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama