Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dać więcej, niż musimy

– Chrystus daje wspaniałą lekcję wszystkim, którzy służą innym – przekonywał ks. Tryk.

W WSD MW „Hosianum” w Olsztynie na dorocznym spotkaniu zebrali się pracownicy służby zdrowia.

– Chcemy dziękować dziś Bogu za wszelkie dary, jakimi obdarzał nas w minionym roku, i chcemy prosić o Jego błogosławieństwo w naszej dalszej pracy – mówił na początku ks. Leszek Muzyka, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia. Świąteczne spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem ks. Huberta Tryka, rektora „Hosianum”. Przypomniał on, że Chrystus nigdy nie przechodził obojętnie obok cierpiących, a przy uzdrawianiu nawiązywał również relację.

– Słyszymy dziś w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Jezus nie tylko go uzdrowił, ale zrobił coś więcej – przełamał pewną barierę, wyszedł na spotkanie, nie musiał go dotykać, ale najwyraźniej chciał. Dał więcej, niż musiał – to piękna lekcja dla nas wszystkich – mówił ks. Tryk. Przypomniał, że posługiwanie wśród chorych i cierpiących to szczególny dar i powołanie.

– Święty o. Pio, któremu bardzo zależało na wybudowaniu nowego szpitala w San Giovanni Rotondo, nazwał go „domem ulgi w cierpieniu”. To jest zadanie dla każdego z nas: dać chorym nie tylko to, co konieczne, ale może tak jak Jezus – dać od siebie coś więcej, żeby doszło do prawdziwego spotkania z człowiekiem – przekonywał zebranych rektor „Hosianum”.

– Może nasze poświęcenie jest niezauważone, może system jest niewydolny, może występuje nieuzasadniona krytyka, ale jest jeszcze Pan Bóg, który widzi w ukryciu każdy życzliwy gest dobroci naszego serca, i On to wynagrodzi. Dziękujemy dziś za Jego dary i prosimy o błogosławieństwo dla wszystkich waszych działań – mówił rektor „Hosianum”. Po Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Olsztynie zaprezentowały przedstawienie jasełkowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama