Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pielgrzymujący patron

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie odbyła się XVII gala wręczenia nagród prezydenta Olsztyna - statuetek św. Jakuba.

W dziedzinie kultury statuetkę otrzymał dr hab. Krzysztof Szatrawski, w dziedzinie sportu - Mateusz Kamiński, w gospodarce - Corab Sp. z o.o, za działalność pozarządową - Olsztyński Festiwal Rozwoju i Inspiracji "Babafest", zaś za szczególne zasługi dla Olsztyna - Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo".

- To nagroda bardzo prestiżowa, która jest pewnym podsumowaniem całych dziesięcioleci pracy. Jest ona dla mnie szczególnie cenna, bo otrzymuję ją jako poeta, a to dla mnie jedna z najważniejszych części mojego życia - mówi K. Szatrawski.

Arcybiskup Edmund Piszcz podkreśla, że św. Jakub to wyjątkowy patron. - Powiedziałbym: pielgrzymujący patron. Sam w życiu bardzo dużo wędrował i znalazł wielu naśladowców. Człowiek ma w sobie postawę pielgrzyma. Nikt z nas nie chce stać w miejscu. Myślę, że św. Jakub symbolizuje ludzi, którzy mają tego ducha i wędrują, wymagając od siebie - mówi.

Gala, jako noworoczne spotkanie organizowane przez prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, jest również okazją do podsumowania wydarzeń i inwestycji realizowanych w minionym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama