Nowy numer 08/2020 Archiwum

Olsztyn. Modlitwa o jedność chrześcijan

W konkatedrze św. Jakuba odbyło się centralne nabożeństwo ekumeniczne.

Nabożeństwu Słowa Bożego przewodniczył abp Józef Górzyński. - Ten czas to czas modlitwy, ale także refleksji nad tym, co jest celem ruchem ekumenicznego, czyli ideą powrotu do jedności - mówi o Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan metropolita warmiński. - Słyszymy słowa Pana Jezusa modlącego się o jedność wśród swoich uczniów. To jest coś, co nas zobowiązuje i mamy świadomość, że świadectwo wiary, które my, chrześcijanie, mamy ponieść do świata, jest bardzo osłabiane poprzez to, że nie potrafimy dochować jedności - podkreśla abp Górzyński.

Homilię wygłosił bp Paweł Hause z diecezji mazurskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. - Cieszymy się, że wciąż znajdują się ci, którym jest bliska modlitwa chrześcijan różnych wyznań - mówił. Nawiązując do hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan - "Życzliwymi bądźmy!" - zaznaczył, że życzliwość to nic innego jak miłość bliźniego. - Źródłem wszelkiego dobra i miłości jest Pan Bóg. By nasza misja była wiarygodna, musi być połączona z dziełem miłosierdzia, ratowania życia i niesieniem pomocy - podkreślił bp Hause.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama