Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zbliża się Wenta Dobroczynna AK

- Wszystko na chwałę Bożą, byśmy pomogli chorym dzieciom i wspólnie stworzyli miejsce godnego przeżywania choroby, miejsce ciepłe, pełne miłości i dobrych ludzi - mówi Wojciech Ruciński, prezes AK.

Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej od 22 lat organizuje Wentę Dobroczynną. I w tym roku każdy, komu na sercu leży dobro potrzebującego człowieka, będzie mógł włączyć się w niesienie pomocy.

- W tym roku beneficjentem jest powstające Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci prowadzone przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Obecnie trwa kosztowny remont budynków, w których pod opieką specjalistów będą nie tylko chore dzieci, ale całe rodziny przeżywające trudne dni choroby, żeby mogły ten czas przetrwać pod dobrą opieką medyczną, ale też i duchową - mówi Wojciech Ruciński, prezes AK.

Podkreśla, że to poważne wyzwanie dla całej wspólnoty Kościoła na Warmii i Mazurach. - Nasza pomoc przez minione lata była kierowana do instytucji opiekujących się osobami niepełnosprawnymi. Praktycznie pomogliśmy wszystkim ośrodkom leżącym na terenie naszej archidiecezji. Obecnie w potrzebie jest Caritas, która remontuje obiekty przeznaczone na potrzeby hospicjum. Jest to przedsięwzięcie wymagające i kosztowne - dodaje W. Ruciński.

Na scenie pojawi się jak co roku gwiazda, uświetniając dobroczynną wentę. - W tym roku magnesem będzie Agnieszka Osiecka - uśmiecha się prezes AK. - Chociaż nie ma jej wśród nas, w jej artystyczny świat przeniesie nas piosenkarka Nula Stankiewicz, która będzie wykonywać piosenki Osieckiej w aranżacji Janusza Strobla. Będzie to spektakl stworzony na 20. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej - wyjaśnia Wojciech Ruciński.

Wenta Dobroczynna odbędzie się 23 lutego o godz. 15 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.

- Karty wstępu, które są cegiełkami, można nabywać w warmińskiej kurii, w Biurze Pielgrzymkowym „Cezar”, w siedzibie Caritas w Olsztynie, jak również w parafiach. Tu proszę ludzi dobrej woli, by zaangażowali się w ich dystrybucję. Wszystko na chwałę Bożą, byśmy pomogli chorym dzieciom i wspólnie stworzyli miejsce godnego przeżywania choroby, miejsce ciepłe, pełne miłości i dobrych ludzi - dodaje prezes AK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama