Nowy numer 08/2020 Archiwum

Frombork. Ferie z Mikołajem Kopernikiem

To są niezwykłe ferie, kiedy można wręcz cofnąć się w czasie i wyobrazić sobie Mikołaja Kopernika spacerującego między kanoniami Wzgórza Katedralnego we Fromborku.

Właśnie taką możliwość dają zorganizowane przez Caritas Ferie z Mikołajem Kopernikiem. Już pierwszego dnia uczestnicy odbyli spacer po najbliższej okolicy i wysłuchali historii życia kanonika warmińskiego Mikołaja Kopernika, który ostatnich 40 lat swojego życia spędził na Warmii, a 33 we Fromborku.

Drugiego dnia zwiedzali Wzgórze Katedralne oraz weszli na wieżę Radziejowskiego. - Dzieci są zadowolone z pobytu we Fromborku. Poznają Mikołaja Kopernika. Jedzą posiłki w domu, gdzie przez ponad trzydzieści lat mieszkał Kopernik. Mieszkają w kanonii obok, czyli w miejscu, gdzie wybitny astronom na pewno często bywał. To działa na ich wyobraźnię. Stare budownictwo, sąsiedztwo przepięknej archikatedry, widok na Zalew Wiślany. Idealne połączenie zimowiska z edukacją o Koperniku - mówi ks. Krzysztof Jabłoński z Caritas.

Oczywiście w czas wypoczynku wpleciona jest i modlitwa, czas spędzony z Panem Bogiem. - Prowadzimy poranne rozważania, by dzieci nawiązywały relację z Panem Bogiem, potrafiły patrzeć na historię tego miejsca przez pryzmat łaski Bożej, która uświęca miniony czas i uświęca ich serca - mówi opiekun Krzysztof Gajewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama