Nowy numer 08/2020 Archiwum

Bóg cię widzi

W kościele pw. św. Wawrzyńca w Gutkowie wspólnota Słowo Życia przygotowała wieczór chwały z ks. Janem Bosko.

Współczesne nam czasy skłaniają do wiary w skuteczność i moc środków ludzkich. Jako chrześcijanie jesteśmy powołani, by dawać świadectwo wiary w moc Boga. W jaki sposób? Bóg powinien zamieszkać w naszych sercach. Powinniśmy uznać, że Bóg czyni cuda właśnie poprzez nasze posłuszeństwo i zaufanie Najwyższemu. Tak w swoim życiu postępował św. Jan Bosko, którego dziś wspominamy. Przywołujemy jego wstawiennictwa - mówiła na poczżątku Eucharystii przedstawicielka wspólnoty.

Mszy św. przewodniczył ks. Dariusz Łużyński SDB. - Ksiądz Bosko był wielkim czcicielem Chrystusa Eucharystycznego. Swoich wychowanków prowadził przed Najświętszy Sakrament. Dla niego ważne było, by wychowankowie byli jak najczęściej na Mszy św., by nawiedzali Najświętszy Sakrament - mówił ks. Dariusz.

Dlatego najczęściej domy salezjańskie i oratoria są tak pobudowane, że kaplice są dostępne z każdego miejsca. Nawet z boiska czy sal szkolnych. - Żeby wychowankowie mogli w czasie wolnym przynajmniej na chwilę przyjść i trwać przed Chrystusem Eucharystycznym. Wszystko po to, aby uświadamiali sobie, że Bóg jest obecny. W oratoriach i szkołach wisiały plakaty z napisem: „Bóg cię widzi”, „Bóg jest”. Żyjemy w obecności Pana na co dzień - mówił ks. Łużyński.

Po Eucharystii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za małżeństwa, które starają się o potomstwo, oraz za kobiety w stanie błogosławionym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama