Nowy numer 08/2020 Archiwum

Olsztyn. Kaplica adoracji

W parafii Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła została otworzona kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu.

Program duszpasterski na lata 2019-2022 nosi hasło „Eucharystia daje życie”. W tym czasie duszpasterze będą zwracali szczególną uwagę na temat świadomego uczestnictwa wiernych w Eucharystii, a proponowane tematy i inicjatywy mają przybliżyć nas do głębszego zrozumienia istoty Mszy św. W pierwszym roku obowiązywania programu będzie obowiązywał temat: „Wielka tajemnica wiary” z mottem biblijnym: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29).

Wiele parafii wprowadza różne inicjatywy mające pomóc wiernym w przeżywaniu Eucharystii - w kościele Bogarodzicy Dziewicy Matki Kościoła na olsztyńskich Jarotach została otworzona kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Znajduje się ona w najstarszej części świątynia, w miejscu kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej. Od końca stycznia codziennie po porannej Mszy św. do wieczornej Eucharystii można tam adorować Najświętszy Sakrament. - Zauważyliśmy wśród wiernych potrzebę bliskiego i częstego spotkania z Panem Jezusem. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym potrzebom i umożliwiamy wszystkim chętnym adorację Najświętszego Sakramentu - tłumaczy ks. Andrzej Wiśniewski, proboszcz. Dodaje, że widać wśród wiernych potrzebę głębokiej modlitwy, ale także czasu w ciszy i spokoju na przemyślenie swoich spraw.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama