Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kampania Wolni-Niewolni

- Celem tej inicjatywy jest zebranie pieniędzy potrzebnych do uratowania i rehabilitacji ofiar handlu ludźmi w Afryce - tłumaczy Mateusz Rutynowski.

Do czerwca w województwie warmińsko-mazurskim będzie odbywać się kampania mówiąca o niewolnictwie w XXI w. Inauguracja już 7 lutego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie o godz. 17.

W ramach kampanii w całym województwie będą odbywały się konferencje, szkolenia, koncerty, wizyty w szkołach czy parafiach.

- Chcemy na różny sposób mówić o handlu ludźmi, który jest nadal bardzo poważnym problemem. Chcemy uwrażliwiać ludzi, że pomimo tego, iż w większości świata nie ma już niewolników, to jednak są miejsca, gdzie dalej ludzie są traktowani jak rzeczy i sprzedawani jak towary - mówi M. Rutynowski, koordynator kampanii.

Pomysłodawcą kampanii „Wolni-Niewolni” jest organizacja HAART Kenya, którą powołali misjonarze i aktywiści społeczni, na czele z Radosławem Malinowskim - mieszkającym i pracującym od ponad 14 lat w Kenii. Na zaproszenie organizatorów przyleci do Polski o. Jean - misjonarz, który podczas spotkań w parafiach i stowarzyszeniach będzie opowiadał o swoich przeżyciach.

Podczas trwania kampanii będzie można wesprzeć fundację finansowo - odbywać się będą aukcje darów, wysyłanie SMS pomocowych, zbiórki do puszek. - Zebrane pieniądze będą przekazane dla organizacji HAART Kenya i pozwolą powrócić ofiarom handlu ludźmi do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wykorzystane przede wszystkim na opiekę medyczną, zapewnią edukację dla dzieci oraz szkolenia zawodowe dla dorosłych ofiar tego procederu. Bez intensywnej pomocy ofiary zazwyczaj po raz kolejny stają się niewolnikami (sprzedanymi przez inne grupy przestępcze), więc te pieniądze pomogą w przywróceniu im wolności oraz szansy na godne życie. Niezbędna jest również pomoc prawna i psychologiczna - ciężar zaznanego niewolnictwa, którego doświadczyli ciąży na ludziach przez całe życie - mówi M. Rutynowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama