Nowy numer 2/2021 Archiwum

Cierpienie drogą do zbawienia

- Cierpienie jest szansą na nawiązanie nowej relacji z Bogiem - mówił abp Józef Górzyński podczas Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Od 1993 roku, zgodnie z życzeniem Jana Pawła II, 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

- Ten dzień przypomina nam, że chorzy stanowią ważną cząstkę Kościoła - mówił podczas Mszy św. ks. prał. Andrzej Lesiński.

Wspólnej modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński. W homilii przypomniał, że warto swoje cierpienie włączyć w cierpienie Chrystusa. - Wszyscy zostaliśmy zbawienie właśnie poprzez cierpienie. Cierpienie, które jest antywartością, staje się wartością niezwykłą, ponieważ stanowi drogę do wieczności z Chrystusem - mówił metropolita warmiński.

Przypomniał też, że cierpienie, ból, choroba, stanowi okazję do nawiązania nowej relacji z Panem Bogiem. - Cierpienie ma służyć temu, by przybliżać nas do Jezusa. Sakrament, który otrzymujemy, to udzielenie mocy Bożej, aby cierpienie służyło zbawieniu, a nie stało się czymś co przeszkadza na drodze do zbawienia - przypomniał abp Górzyński.

Podczas Mszy św. kapłani udzielili chorym sakramentu namaszczenia, a Eucharystia zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama