Nowy numer 08/2020 Archiwum

Cierpienie drogą do zbawienia

- Cierpienie jest szansą na nawiązanie nowej relacji z Bogiem - mówił abp Józef Górzyński podczas Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie.

Od 1993 roku, zgodnie z życzeniem Jana Pawła II, 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

- Ten dzień przypomina nam, że chorzy stanowią ważną cząstkę Kościoła - mówił podczas Mszy św. ks. prał. Andrzej Lesiński.

Wspólnej modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński. W homilii przypomniał, że warto swoje cierpienie włączyć w cierpienie Chrystusa. - Wszyscy zostaliśmy zbawienie właśnie poprzez cierpienie. Cierpienie, które jest antywartością, staje się wartością niezwykłą, ponieważ stanowi drogę do wieczności z Chrystusem - mówił metropolita warmiński.

Przypomniał też, że cierpienie, ból, choroba, stanowi okazję do nawiązania nowej relacji z Panem Bogiem. - Cierpienie ma służyć temu, by przybliżać nas do Jezusa. Sakrament, który otrzymujemy, to udzielenie mocy Bożej, aby cierpienie służyło zbawieniu, a nie stało się czymś co przeszkadza na drodze do zbawienia - przypomniał abp Górzyński.

Podczas Mszy św. kapłani udzielili chorym sakramentu namaszczenia, a Eucharystia zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama