Nowy numer 08/2020 Archiwum

Odpust w Szpitalu Dziecięcym

Mszy św. przewodniczył bp Janusz Ostrowski.

Tradycyjnie z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowego Dnia Chorych w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie miała miejsce odpustowa Msza św. Wspólnej modlitwie przewodniczył bp Janusz Ostrowski.

- Dziś przez wstawiennictwo Matki Jezusa prosimy przede wszystkim w intencji osób chorych - mówił. W homilii na przykładzie Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej zaznaczył, że Matka Jezusa wkracza wtedy, kiedy dzieje się coś niepokojącego. - Jezus też na pewno wiedział, że zabrakło wina, ale to Jego Matka była tą, która zainterweniowała. Tak jak w Kanie zabrakło wina, tak nam w życiu również brakuje różnych rzeczy, brakuje nam zdrowia - mówił bp Ostrowski i zachęcał do powierzania swoich intencji Matce Bożej.

- Każde cierpienie w pewien sposób zamyka człowieka, bo wtedy skupiamy się na tym, co powoduje u nas ból. Przywracając zdrowie, przywracamy całą pełnię radości ludzkiej - przekonywał bp Janusz i dziękował lekarzom za ich pracę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama