Nowy numer 08/2020 Archiwum

Wenta Dobroczynna

W Kurii Metropolitalnej odbyła się konferencja przed zbliżającą się 22. Wentą Dobroczynną Akcji Katolickiej.

Wenta odbędzie się 23 lutego o godz. 15 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Olsztynie.

W planie są aukcje obrazów, loteria fantowa, a także koncert piosnek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Nuli Stankiewicz i Janusza Strobela.

W tym roku dochód z wenty zostanie przeznaczone na wsparcie dla Hospicjum dla Dzieci Caritas Archidiecezji Warmińskiej. - Robimy to z ogromną radością. Do tej pory wspomagaliśmy ośrodki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, a teraz chcemy pomóc hospicjum, które obecnie jest remontowane - mówi Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

- W naszym regionie potrzebna jest opieka stacjonarna, gdzie dzieci i rodziny otrzymają pełne wsparcie. To miejsce, dzięki wsparciu dobroczyńców, będzie wyjątkowe. Do dokończenia remontu i wyposażenia placówki potrzeba jeszcze około 5 mln zł - tłumaczy ks. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas.

- Chęć pomocy powinna być czysta i szlachetna, wypływać z głębi serca. Każdy z nas może uczestniczyć w budowie hospicjum, zarówno przez wsparcie materialne, jak i duchowe. Niech wenta będzie owocem otwartego serca uczestników, ale także znakiem dla wszystkich ludzi dobrej woli, że mogą otworzyć swoje serca - mówił podczas konferencji bp Janusz Ostrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama