Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przytul się do Matki

– Otwarte na drugiego człowieka serce to znakomite lekarstwo – mówił bp Janusz Ostrowski.

Tradycyjnie z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowego Dnia Chorych w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odprawiona została odpustowa Msza św. Wspólnej modlitwie przewodniczył bp Janusz Ostrowski.

– Dziś przez wstawiennictwo Matki Jezusa prosimy przede wszystkim w intencji osób chorych – mówił. W homilii na przykładzie Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej zaznaczył, że Matka Jezusa wkracza wtedy, kiedy dzieje się coś niepokojącego.

– Jezus też na pewno wiedział, że zabrakło wina, ale to Jego Matka była tą, która zainterweniowała. Tak jak w Kanie zabrakło wina, tak nam w życiu również brakuje różnych rzeczy, brakuje nam zdrowia – mówił bp Ostrowski i zachęcał do powierzania swoich intencji Matce Bożej. – Każde cierpienie w pewien sposób zamyka człowieka, bo wtedy skupiamy się na tym, co powoduje u nas ból. Przywracając zdrowie, przywracamy całą pełnię radości ludzkiej – przekonywał bp Janusz i dziękował lekarzom za ich pracę.

– Wszyscy, którzy opiekują się chorymi – nie tylko w szpitalach, ale też w domach, rodzinach, wiedzą dobrze, że samo lekarstwo to nie wszystko. Dla chorego ważna jest obecność drugiego człowieka. Kiedy dziecko płacze, matka najpierw je przytula. Nasze serce otwarte na drugiego człowieka, który cierpi, jest smutny, może zwątpił lub stracił nadzieję, to znakomity środek terapeutyczny – przekonywał bp Ostrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama