Nowy numer 2/2021 Archiwum

Konferencje dla katechetów

Na Wydziale Teologii UWM spotkali się nauczyciele religii z archidiecezji warmińskiej.

Wydział Nauki Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie na rozpoczęcie roku szkolnego oraz nowego semestru zapraszają katechetów na spotkania i wykłady tematyczne. - Celem naszych spotkań jest przede wszystkim permanentna formacja katechetów, to czas na spotkanie, wymianę myśli, przekazanie aktualnych tematów nauczania religii, a także podjęciu ważnych tematów - wsłuchujemy się w oczekiwania i potrzeby katechetów i dobieramy tematy, które są ważne - tłumaczy ks. Adam Bielinowicz, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej.

Temat dotyczący ochrony nieletnich przedstawił zebranym katechetom ks. dr Cezary Opalach, delegat arcybiskupa metropolity warmińskiego ds. prewencji nadużyć seksualnych wobec dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. - Katecheci często są pierwszymi, którzy mogą odbierać różne sygnały, a przez to mają szansę przeciwdziałać. Dziecko bowiem, jeśli jest obiektem krzywdy, przemocy fizycznej, seksualnej czy jakiejkolwiek innej, zawsze to w jakiś sposób sygnalizuje, nawet jeśli nie do końca wie czy rozumie co się dzieje wokół niego. To spotkanie ma uwrażliwić katechetów, by odbierali te sygnały i odpowiednio i szybko reagowali - tłumaczy ks. Opalach.

W spotkaniu wzięli również udział organizatorzy kampanii Wolni-Niewolni mówiącej o problemie niewolnictwa. Zachęcali nauczycieli, by w swoich szkołach zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc ofiarom niewolnictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama