W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa zespół Mocni w Wierze zaprezentował wyjątkową Drogę Krzyżową.
Oratorium Drogi Krzyżowej "Ślad losu" jako utwór muzyczny to modlitewne świadectwo swoich czasów. Powstało w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Redemptorystów w Tuchowie k. Tarnowa w ponurych latach stanu wojennego. Mocne przesłanie rozważań jest jednak wyjątkowo uniwersalne - śpiewane stacje od ponad 30 lat pozwalają przyjrzeć się nie tylko smutnemu widowisku na ulicach Jerozolimy, ale przede wszystkim własnemu życiu.
Układ rozważań to 14 tradycyjnych stacji oraz 15., która wykracza już poza znany wszystkim format nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Autorem większości słów jest o. Andrzej Wodka CSsR. Jedynie ostatnia pieśń wykorzystuje tekt Cyryllonasa, autora syryjskiego z IV w. n.e. Muzykę skomponował o. Wojciech Skroboszewski CSsR, poza stacją IX, której kompozytorami byli o. Piotr Andruszkiewicz CSsR i o. Krzysztof Dudek CSsR.
Wspólna modlitwa była także okazją do wsparcia Kacperka Boruty - podczas oratorium zbierane były pieniądze na lek dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni chłopca. Szansą na powrót do zdrowia dla Kacperka jest zastosowanie nowoczesnej terapii genowej o nazwie Zolgensma, jednak lek kosztuje 9 mln zł. - Spotkaliśmy się dziś właśnie w tym celu - żeby dać nadzieję, podzielić się dobrem - podkreślają muzycy.