Nowy numer 4/2021 Archiwum

W Olsztynie odbył się pierwszy w tym roku Dzień Wspólnot Młodzieżowych

- Po pierwsze chcę być przed Panem Bogiem i chcę się Jemu podobać. Mogę mieć zero na koncie, ale czuć się pewnie w moim życiu z Nim - mówił Szymon Reich.

To drugi rok, kiedy młodzież z różnych wspólnot z Olsztyna i okolic gromadzi się wspólnie. Pierwsze spotkanie DWM odbyło się w parafii św. Józefa w Olsztynie. - Dzisiejszy dzień, to spotkanie wspólnoty wiary. Skoro tu jesteście, to znaczy, że szukacie Pana Boga i to jest dobry kierunek - mówił ks. Tomasz Stempkowski, proboszcz miejsca.

Swoim świadectwem wiary podzielił się na spotkaniu Szymon Reich, model, muzyk i ministrant, znany z programu telewizyjnego Top Model. - W pewnym momencie mojego życia mocno pobłądziłem i groziło mi nawet wyrzucenie ze szkoły, Miałem wtedy 15 lat - mówił Szymon. - Szukałem pomocy wszędzie. Przy mnie kręcił się pewien gościu - ksiądz, który wciąż coś ode mnie chciał. On wyciągnął pomocną rękę w tym najtrudniejszym momencie. Zacząłem się zastanawiać: dlaczego tak mu zależy? Zacząłem się modlić: Panie Boże, jeśli jesteś, to pozwól mi się znaleźć - opowiadał.

W swoim świadectwie zaznaczał, że najważniejszym bogactwem nie są pieniądze, a Bóg. - Jeżeli chcę osiągnąć bogactwo, to muszę sobie odpowiedzieć na pytanie: czy jestem bogaty, ale przede wszystkim bogaty u Boga? Załóż konto w Bożym banku, a nie stracisz. Ufaj mu, nie bój się i bądź blessed! - zachęcał młodzież.

Podzielił się również swoją posługą jako ministrant. - Zawsze lubiłem angażować się w to co dobre. Dzięki temu, że służę mogę być bliżej tego, co się dzieje na ołtarzu - dodał.

Dzień Wspólnot Młodzieżowych rusza w naszej diecezji po raz drugi. - Ta inicjatywa powstała w ubiegłym roku. Razem z ks. Radosławem Czerwińskim i innymi księżmi chcieliśmy poszukać możliwości, by wspólnoty młodzieżowe mogły się poznać. Tak powstał Dzień Wspólnot Młodzieżowych - mówi ks. Kamil Wyszyński, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Duszpasterz młodzieży zaznacza, że celem jest wspólna formacja młodego pokolenia. - Pierwszym przesłaniem tej formacji ma być odkrycie dla młodego człowieka, że ma swoje miejsce w Kościele - dodaje. 

Podczas każdego spotkania ma miejsce katecheza, świadectwo, adoracja Najświętszego Sakramentu i integracja. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama