Nowy numer 3/2021 Archiwum

Droga Krzyżowa światło-cień na olsztyńskim Kortowie

Studenci z Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego oraz wspólnota Soli Deo Omnia przygotowali misterium Męki Pańskiej.

Okres Wielkiego Postu to czas, gdy Kościół szczególnie głosi orędzie miłości Boga do człowieka objawioną w tajemnicy męki i śmierci Syna Bożego. W głoszenie tej prawdy włączyli się studenci z Olsztyńskiego Duszpasterstwa Akademickiego oraz wspólnota Soli Deo Omnia, przygotowując misterium Męki Pańskiej.

- Pomysł jest z prosto z serca, bo zrodził się na modlitwie. Zastanawiałam się, co jako wspólnota możemy wspólnie zrobić na chwałę Pana, i zrodziło się pragnienie wystawienia misterium - mówi Emilia Tarabasz, pomysłodawczyni wydarzenia. - Potem to pragnienie przekazałam dalej. Znaleźli się ludzie, którzy chcieli się w to dzieło zaangażować. I tak to wszystko powstało - dodaje.

Misterium zostało przygotowane w ramach nabożeństwa Drogi krzyżowej. - Chcemy pobudzić w człowieku jak najwięcej zmysłów, tak żeby przeżywane Drogi Krzyżowej było głębsze, bardziej odczuwalne - mówi Emilia.

Rozważania młodzi przygotowali sami. - To są świadectwa z naszego życia - mówi Dariusz Ślązak, reżyser. - Myślę, że każdy będzie mógł postawić siebie na miejscu głównych bohaterów, niestety również tych negatywnych. Oczywiście chcemy pozostawić każdemu wolność, żeby przeżył to po swojemu, bez żadnych umoralnień i stawianych tez z naszej strony - dodaje.

- Chcemy pokazać, że Jezusowi nic, co spotyka nas w życiu, nie jest obce. Ból, cierpienie, poniżenie, płacz, upadki, krzywda, osamotnienie - to wszystko Jezus zna, wszystko przeżył. Droga życia, którą każdy z nas idzie, nie należy do łatwych, ale chcemy pokazać, że przeżywana z Jezusem nabiera sensu - tłumaczy Emilia.

Organizatorzy podkreślają wymiar ewangelizacyjny misterium. - Naszym charyzmatem jest głoszenie miłości Boga i nie chcemy zatrzymywać tego ogromu miłości, której doświadczyliśmy, tylko dla siebie - dodaje.

W Drodze Krzyżowej światło-cień będzie można jeszcze uczestniczyć po Mszach św. o godz. 18.:

  • 6 marca w Gietrzwałdzie w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej
  • 27 marca w Klebarku Wielkim
  • 26 marca w kościele św. Franciszka w Olsztynie
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama