Nowy numer 49/2020 Archiwum

Papież był blisko nas

Konkurs o św. Janie Pawle II w parafii NMP Ostrobramskiej w Olsztynie. - Przygotowania do konkurowania są przypominaniem sobie o pontyfikacie papieża Polaka - mówi br. Łukasz Szokaluk OFMCap.

W miejscu, gdzie podczas wizyty w Olsztynie Jan Paweł II sprawował Eucharystię, dziś stoi kościół NMP Ostrobramskiej, w którym posługę duszpasterską sprawują bracia kapucyni. W roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły starają się popularyzować wiedzę dotyczącą pontyfikatu i nauki papieża Polaka. W ich działania wpisuje się konkurs skierowany do dzieci „Święty Jan Paweł II - papież Polak” oraz młodzieży i dorosłych - „Podróże apostolskie św. Jana Pawła II”.

- Papież był blisko nas w parku Kusocińskiego 6 czerwca 1991 r., w czasie swojej czwartej pielgrzymki do ojczyzny. Czujemy się kustoszami pamięci o naszym wielkim rodaku i pragniemy zainteresować postacią naszego Ojca Świętego. A że dzieci i młodzież są przyszłością naszego Kościoła i państwa, ważne jest, by budowały swoją przyszłość na najważniejszych wartościach, o których mówił nasz święty papież - mówi proboszcz br. Łukasz Szokaluk OFMCap.

Podkreśla, że oprócz konkursu dla młodych odbędzie się również quiz dla dorosłych. - Oni mają już swoją wiedzę ugruntowaną, dlatego chcielibyśmy integrować się wokół parafii, byśmy dzielili się swoją wiedzą i pasjami, a wszystko w ramach zawodów, które tak po ludzku dają satysfakcję. Oczywiście przygotowania do konkurowania są przypominaniem sobie o pontyfikacie Jana Pawła II, sięgnięciem ponownie do przekazywanych nam treści. Stąd dla nich tematyka pielgrzymek, które odbył papież Polak - wyjaśnia proboszcz.

Tu będzie szczególnie liczyć się wiedza o wizytach Jana Pawła II w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, i w Azji. - Zapraszamy wszystkich, którzy lubią geografię, a dawniej byli mistrzami gry w państwa i miasta - uśmiecha się br. Łukasz. Bo quiz będzie obejmował pytania dotyczące odwiedzonych państw, miast, z którymi przywódcami spotkał się papież.

Zapisy trwają do 20 kwietnia. Wystarczy wysłać SMS z imieniem i nazwiskiem oraz - w przypadku uczniów - klasą na numer parafialny 509 777 943. Quiz dla dzieci odbędzie się w klasztorze braci mniejszych kapucynów w Olsztynie w sobotę 9 maja o godz. 10, dla młodzieży - 8 maja o godz. 16, zaś dorośli będą mogli wykazać się wiedzą 9 maja o godz. 14. Bliższe informacje oraz zakres zagadnień można znaleźć na stronie internetowej parafii NMP Ostrobramskiej, a także na profilu parafii na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama