Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dwa nowe przypadki koronawirusa na Warmii i Mazurach

Wykryto je u dwóch mężczyzn, którzy niedawno wrócili z zagranicy. W sumie na chwilę obecną w regionie odnotowano siedem przypadków choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak poinformował Urząd Wojewódzki w Olsztynie, w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano dwa kolejne przypadki koronawirusa. Wykryto go po przeprowadzenia testów u dwóch mężczyzn: 59-latek wrócił z Włoch, a 38-latek - z Austrii. Ich stan jest dobry. Obaj przebywają w szpitalu w Ostródzie.

To szósty i siódmy przypadek w regionie zachorowania na COVID-19.

- Mamy siedem przypadków. Wszyscy pacjenci są w stanie dobrym. Szpital w Ostródzie został przekształcony w tzw. szpital jednoimienny, czyli w całości jest obecnie szpitalem zakaźnym. Dzięki temu otrzymał dodatkowe finansowanie i został wyposażony w środki ochrony osobistej, choćby tysiąc maseczek i kombinezonów oraz gogle. Za przyjęcia dzieci podejrzanych zarażeniem odpowiada szpital dziecięcy w Olsztynie - mówi Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. - Osoby przekraczające granicę Polski są kierowane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową. Oczywiście nie dotyczy to kierowców samochodów ciężarowych, którzy przewożą towary - dodaje rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama