Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dekret abp. Górzyńskiego przedłużający dyspensę

Metropolita warmiński wydał kolejny dekret ws. dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy św. dla wszystkich wiernych archidiecezji warmińskiej.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, stosując się do obowiązujących wskazań organów państwowych i służb sanitarnych oraz zgodnie ze "Wskazaniami dla biskupów odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach" wydanymi przez Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w dniu 21 marca 2020 r., udzielam wszystkim wiernym na terenie archidiecezji warmińskiej, z dniem 21 marca 2020 r., dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. (zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, tj. dnia 12 kwietnia br., z zachowaniem III przykazania Dekalogu: "Pamiętaj, aby dzień święty święcić".

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

abp Józef Górzyński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama