Nowy numer 4/2021 Archiwum

Włamanie do kościoła w Ornecie

20-latek włamał się i okradł zakrystię w Ornecie. Został zatrzymany przez policję.

Policjanci z orneckiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do miejscowej zakrystii. To 20-latek, mieszkaniec gminy Orneta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione mienie.

- Jak ustalili, mężczyzna pokonując zabezpieczenia, wszedł do zakrystii, a następnie zabrał naczynie liturgiczne, pieniądze i medalik. Na podstawie zebranych informacji oraz analizy zgromadzonego materiału policjanci wytypowali i jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd - mówi mł. asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

- Pragniemy zapewnić wszystkich przestępców, którzy być może planują jakieś występki w najbliższym czasie, że choć policjanci otrzymali nowe zadania w związku z epidemią koronawirusa, to niezmiennie z takim samym zaangażowaniem i poświęceniem przeciwdziałają pospolitej przestępczości - zapewnia rzecznik KWP w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama