Nowy numer 08/2024 Archiwum

Komunikat konkatedry św. Jakuba w Olsztynie

Komunikat dotyczy ograniczenia do 5 osób w zgromadzeniach religijnych oraz godzin otwarcia kościoła.

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych oraz biskupów, od 25 marca w zgromadzeniach religijnych nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

- Msze św. w katedrze będą sprawowane według dotychczasowego porządku, ale przy drzwiach zamkniętych. Przez zakrystię do katedry mogą wejść tylko ci wierni, którzy zamówili intencję mszalną, jednak nie więcej niż 5 osób - wyjaśnia proboszcz ks. Andrzej Lesiński.

Katedra będzie otwarta dla wiernych w dni powszednie od 8.30 do 11.30 oraz od 13.00 do 18.30, zaś w niedziele od 14.30 do 18.30. - W tym czasie w kaplicy adoracji będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy wiernych do indywidualnej adoracji Jezusa w tym czasie - podkreśla proboszcz.

Ponadto wszystkie nabożeństwa (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, nabożeństwa ku czci Matki Bożej) zostają odwołane do Niedzieli Wielkanocnej.

Pogrzeby katolickie będą odbywały się wyłącznie na cmentarzu przy zachowaniu zarządzeń sanitarnych.

- W sytuacji wielkiej potrzeby duchowej, poza sprawami kancelaryjnymi, u dyżurującego księdza można się wyspowiadać i poprosić o udzielenie Komunii św. - dodaje ks. Andrzej Lesiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy