Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rekolekcje online dla dzieci

Nie tylko młodzież, ale także dzieci mogą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych online. W świat Ewangelii i najważniejszych wartości przenosi je ks. Karol Misiewicz.

Rekolekcje dotykają ważnego tematu, na którym opiera się Wielki Post, czyli na modlitwie, poście i jałmużnie. To są trzy filary katechez. Stają się one również sposobem do codziennego rachunku sumienia, co pozwala w życiu dostrzegać nie tylko swoje słabości, ale przede wszystkim łaskę miłości Boga, która doprowadza nas do Świąt Zmartwychwstania. Oczywiście wszystko przekazane tak, by dzieci były zainteresowane przekazywanymi treściami - mówi ks. Karol.

W realizację rekolekcji online zaangażowała się również młodzież. To młodzi byli autorami ilustracji oraz realizatorami nagrań. - Była to cudowna współpraca. Młodzi jak zawsze wykazali się niezwykłą pomysłowością. Moją wizję potrafili szybko przenieść na obraz - uśmiecha się rekolekcjonista.

I zachęca do oglądania rekolekcji, które pozwolą najmłodszym, ale też ich rodzicom, na dobre przygotowanie się do Świąt Wielkiejnocy.

Trzydniowe rekolekcje są dostępne na kanale YouTube Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI #skracamydystans 2020 - DZIEŃ I
Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI #skracamydystans 2020 - DZIEŃ II
Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DZIECI #skracamydystans 2020 - DZIEŃ III
Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama