Nowy numer 22/2020 Archiwum

Maseczka dla każdego Polaka?

Mają ambitny plan, by wyprodukować 40 milionów materiałowych maseczek ochronnych wielokrotnego użytku i dostarczyć je za darmo do każdego Polaka.

Akcja społeczna „Maseczki dla Polski” polega na organizowaniu miejsc, gdzie maski mogą być produkowane, a następnie na bezpłatnej dystrybucji ich do samorządów, które zgłoszą zapotrzebowanie na nie.

- To wsparcie wszystkich Polaków w tych trudnych czasach, pokazanie, że w kraju dzieje się też wiele dobrego - mówi jeden z inicjatorów akcji, neurochirurg dr n. med. Łukasz Grabarczyk, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym UWM, szef olsztyńskiego „Budzika” dla dorosłych.

Podkreśla, że już cztery zakłady włókiennicze przekształciły linie produkcyjne na potrzeby akcji „Maseczki dla Polski”. - Nasi partnerzy postanowili pozostać anonimowi - dodaje dr Grabarczyk.

Produkcja rozpoczęła się 24 marca. Jeśli będzie dość materiału, te zakłady są w stanie w ciągu dwóch tygodni wyprodukować ponad 2 mln maseczek. Do organizatorów zgłosiły się już samorządy z czterech miast: z Mławy, Olsztyna, Jedlińska i Międzyrzeca Podlaskiego z zamówieniem. Jutro (27 marca) ok. 40 tys. szt. trafi do Mławy, zaś w przyszłym tygodniu 250 tys. szt. - do Olsztyna i ościennych gmin.

Inicjatorzy akcji liczą, że kolejni partnerzy biznesowi włączą się w tę akcję. - Jeżeli uda się pozyskać kolejne firmy, to chcielibyśmy wyprodukować maseczkę dla każdego Polaka - dodaje dr Łukasz Grabarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • wietrzyk11
    27.03.2020 20:29
    Inicjatywa godna pochwały na potrzeby różnych służb, ale jeśli są to zwykłe maseczki z materiału, to wielu z nas siedząc w domu może je też na własny użytek uszyć samodzielnie.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama