Nowy numer 22/2020 Archiwum

Będzie więcej testów

Kolejne placówki zaczynają prowadzić diagnostykę COVID-19.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie rozpoczął diagnozowanie osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do placówki trafił specjalistyczny sprzęt kupiony z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pozwala on w mniej niż 70 minut wykonać diagnostykę. Podczas testu można również zdiagnozować kilkadziesiąt innych patogentów, które mogą istnieć w układzie oddechowym danej osoby, np. inne wirusy i bakterie.

Dotychczas diagnostykę w kierunku wykrycia SARS-CoV-2 wykonywała tylko Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Od poniedziałku 6 kwietnia do sieci diagnostycznej ma dołączyć również Onkologiczna Pracownia Molekularna, która działa na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie.

Pracownia będzie mogła wykonywać ok. 100 analiz dziennie, ale jeśli będzie to wymagane, jest w stanie zwiększyć przepustowość do 400 testów dziennie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama