Nowy numer 22/2020 Archiwum

240 tys. maseczek

W ramach akcji "Maseczki dla Polski" do stolicy regionu trafił transport maseczek wielorazowego użytku.

Dwa tiry, 240 tys. maseczek - taki transport pojawił się dziś na pl. Solidarności w Olsztynie. Grupa przedsiębiorców i lekarzy zapoczątkowała akcję produkcji i dystrybucji maseczek dla mieszkańców Polski. Dziś transport przyjechał do Olsztyna.

- Taka liczba maseczek pozwoli wyposażyć w nie każdego mieszkańca Olsztyna i okolic - podkreśla dr Łukasz Grabarczyk, lekarz z Olsztyna, jeden z inicjatorów całej akcji. Maseczki są wielorazowe - po użyciu, by pozbyć się zarazków, wystarczy taką maseczkę wygotować. Wirus ginie w ciągu kilku minut w temperaturze 56-60 stopni, ale półgodzinne gotowanie da pewność, a maseczce nie zaszkodzi.

Maseczki trafią do mieszkańców Olsztyna oraz sąsiednich gmin - w dystrybucję zostaną zaangażowani m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także taksówkarze. - Chcemy, aby dotarły do mieszkańców jeszcze przed świętami - zaznacza prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama