Nowy numer 3/2021 Archiwum

Alleluja! Pan Zmartwychwstał!

- Niech dzień Zmartwychwstania Pańskiego odnowi wiarę i przyniesie nadzieję - życzy abp Józef Górzyński.

Abp Józef Górzyński skierował do czytelników Posłańca Warmińskiego życzenia na święta Wielkiej Nocy.

Drodzy Siostry i Bracia!

Chrystus Zmartwychwstał - Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. "Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!»A to powiedziawszy pokazał im ręce i bok". (J 20, 19-20)

W tym szczególnym czasie, kiedy my również, jak apostołowie, jesteśmy zamknięci w naszych domach z obawy przed zarażeniem, możliwością choroby czy nawet śmierci, słowa Chrystusa nabierają wyjątkowo mocnego znaczenia. Wydają się być jeszcze bardziej aktualne i skierowane do każdego z nas: "Pokój wam!". Pokój to nie tylko życzenie, ale i pierwszy dar Jezusa Zmartwychwstałego dla Jego uczniów, a więc i dla nas. Dzisiaj możemy bardziej zrozumieć apostołów i ich potrzebę pokoju. Lepiej rozumiemy wartość tego daru.

Niech dzień Zmartwychwstania Pańskiego, pomimo przeżywanych okoliczności, napełni wszystkich pokojem, odnowi wiarę i wniesie nadzieję. Da siłę w pokonywaniu trudności, pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość, a w znaku pustego grobu napełnia pewnością, że do Zmartwychwstałego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią i mrokami zła.

Na ten świąteczny czas przesyłam Wam serdeczne życzenia pokoju i paschalnej radości.

Arcybiskup Józef Górzyński

Metropolita Warmiński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama