Nowy numer 22/2020 Archiwum

Taniec Wielkanocny

Każdego roku w Niedzielę Miłosierdzia na ulicach miast odbywał się taniec radości zmartwychwstania. W tym roku tradycja zostanie podtrzymana, choć w trochę inny sposób.

Taniec Wielkanocny zapoczątkował na Węgrzech protestancki ruch UpToFaith. Nowa uliczna tradycja szybko zaczęła się rozprzestrzeniać po całej Europie, w Polsce pojawił się w 2010 roku, a w Olsztynie na chwałę Pana tańczą nieprzerwanie od 2013 roku.

- Każdego roku zapraszamy wszystkich do radosnego tańca dla Zbawiciela. W tym roku również do tego zachęcamy, choć - z wiadomych względów - nie będziemy tego robić jak zawsze na Starym Mieście w Olsztynie. Tym razem zapraszamy wszystkich do trochę innej niż zawsze, bo domowej wersji Tańca Wielkanocnego - opowiada Szymon Puławski, organizator Tańca Wielkanocnego w Olsztynie.

Wystarczy nagrać w domu taniec na kamerę swojego telefonu przesłać do Szymona, a organizatorzy połączą wszystkie nadesłane filmy w całość i w Niedzielę Miłosierdzia, tradycyjnie o 13.30 tancerze zaprezentują swój radosny taniec innym. Instrukcja nagrywania filmu (m.in. muzyka i kroki) znajdują się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama