Nowy numer 22/2020 Archiwum

LUXusowe Słowo

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego "Hosianum" w Olsztynie wraz z przełożonymi zapraszają do rozważania słowa Bożego online.

Akcja rozważania słowa Bożego za pomocą środków społecznego przekazu nosi nazwę "LUXusowe Słowo".

- Czas pandemii, który nas dotyka, który jest dla nas z pewnością ziemią nieznaną, stawia nam, chrześcijanom, wyzwanie. Wyzwanie, które szczególnie aktualizuje się w maksymie braci dominikanów: "Głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby" - tłumaczą alumni i od kilku tygodni każdego dnia umieszczają w internecie kilkuminutowe filmiki. 

LUXusowe Słowo - zapowiedź
WSD Hosianum

Słowo "lux" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza światło. - Forma filmiku składa się z zachęty do pochylenia się na słowem Bożym na dany dzień i kilkuminutowego rozważania skierowanego zarówno do młodych, jak i dorosłych. Chodzi o to światło, które „On daje nam na naszej ścieżce” - wyjaśniają alumni.

Filmiki trwają ok. 3 min. i każdego dnia są publikowane na kanale YouTube i fanpage'u Warmińskiego Seminarium Duchownego "Hosianum" w Olsztynie na Facebooku.

Patronat nad wydarzeniem objął abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Ziarno – LUXusowe Słowo [#19]
Każdego dnia klerycy umieszczają w internecie filmiki z rozważaniem słowa Bożego.
WSD Hosianum
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama