Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bartoszyce. Młodzież nagrała teledysk

Piosenka "Otwórz me serce, Panie" ma - jak mówią wykonawcy - zarażać radością.

Pandemia to z jednej strony trudny czas dla nas wszystkich, a z drugiej możliwość wykazania się kreatywnością. Od kilku tygodni nie możemy się spotykać na wspólnocie, ale to nie znaczy, że nie możemy razem działać - mówi ks. Paweł Szumowski, duszpasterz młodzieżowej wspólnoty z parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach.

Młodzież z Bartoszyc nagrała piosenkę „Otwórz me serce, Panie”. - Nie wychodząc z domu, nagraliśmy teledysk, który - jak mówią słowa piosenki - „chce zarażać radością”. Chociaż tekst piosenki i muzyka były stworzone już rok temu i przez ten czas leżały w szufladzie, to właśnie teraz był dobry moment, by poznał je świat - tłumaczy ks. Szumowski. Sam stworzył muzykę, tekst napisała Julia Pudelek, podkład muzyczny stworzył Kamil Runiewicz, a całość zmontował Maciej Ferenc.

- Zwyczajny człowiek, zwyczajny dzień, (nie)zwyczajna wiara i nadzwyczajny Bóg. Chciałam, żeby słowa przypomniały o tym, czego czasem nie dostrzegamy: że Bóg jest przy nas zawsze, a Duch Święty jest naszą siłą napędową - opowiada Julia Pudelek. - Mimo wszelkich ograniczeń podczas słuchania tej piosenki rodzi się w nas nadzieja i siła. Ukazuje ona, że Bóg tak naprawdę ciągle jest przy nas i nigdy nas nie opuszcza - podkreśla Daria Wróblewska.

"Otwórz me serce, Panie"
WiaraToNieKara TVK Bart-Sat
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama