Nowy numer 4/2021 Archiwum

Sukces lekarzy z Olsztyna

Po raz pierwszy w Polsce u kobiety wyzdrowiałej z COVID-19 lekarze przeprowadzili poród, w efekcie którego na świat przyszło zdrowe dziecko.

Pani Sabina z Kurzętnika urodziła córeczkę o godz. 3 nad ranem w niedzielę 3 maja w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. - Poród metodą cesarskiego cięcia przeprowadziła dr Alicja Mankiewicz. Zdecydowaliśmy o zastosowaniu tej metody ze względów ginekologicznych. Wszystko przebiegło sprawnie, a zarówno mama, jak i mała Urszulka czują się dobrze - informuje dr hab. n. med. Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSS w Olsztynie.

Kobieta została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego ze Szpitala Jednoimiennego w Ostródzie, gdzie na oddziale zakaźnym leczyła się z zakażenia COVID-19. - Leczył się tam również mój mąż, więc było mi łatwiej znieść pobyt - mówi szczęśliwa mama Urszulki. - Świetną opiekę zapewnili mi również lekarze i pielęgniarki z ostródzkiego szpitala. Bardzo dziękuję dr. Piotrowi Kocbachowi, ordynatorowi oddziału zakaźnego, oraz pracującemu pod jego kierownictwem zespołowi ginekologów.

Do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Wojewódzkim pacjentka została przyjęta 9 kwietnia. - Bezpośrednio przed przyjęciem wykonano u pani Sabiny dwa testy na obecność koronawirusa, które dały wynik negatywny. Zastosowaliśmy odpowiednie procedury izolacyjne i środki ochrony osobistej przewidziane w takich sytuacjach - relacjonuje dr Tomasz Waśniewski.

Pani Sabina mówi, że czuje się bardzo dobrze. Opiekuje się córeczką, która przebywa z nią w jednej sali. - Nie mogę nadziwić, że Urszulka zmienia się z każdym dniem. Najważniejsze, że jest zdrowa. To był mój pierwszy poród i mam nadzieję, że nie ostatni - mówi z uśmiechem. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama