Nowy numer 3/2021 Archiwum

Seminaryjna Odnowa Serc

Alumni z WSD MW "Hosianum" zaprosili do wspólnej modlitwy, tym razem online.

Seminaryjna Odnowa Serc, czyli S.O.S., to cykliczne modlitewne czuwania w WSD MW "Hosianum". Pierwsze z nich odbyło się w listopadzie 2018 roku. W czasie pandemii koronawirusa klerycy nie rezygnują z tej formy spotkań - już po raz drugi zaprosili wszystkich do wspólnej modlitwy za pomocą środków społecznego przekazu.

- Powołania kapłańskie - taki jest temat dzisiejszego spotkania. Chcemy was prosić o modlitwę, wyrzeczenia, ofiarę w intencji tych, którzy się tutaj formują. Prosimy was o modlitwę i pamięć przed Bogiem w intencji nowych powołań, w intencji ludzi, którzy rozważają drogę swojego życia. Chcemy wam opowiedzieć, że jednym z pięknych wyborów drogi życiowej może być kapłaństwo. Chcemy pokazać, jak wygląda życie kleryka, chcemy wam pokazać, że warto wymagać od siebie, warto być uczciwym, dobrym chrześcijaninem - mówił na początku czuwania ks. Wojciech Kotowicz, wicerektor.

Oprócz wspólnej modlitwy podczas S.O.S. świadectwa głosili klerycy i ojciec duchowny, alumni przygotowali również filmik z życia seminarium. Nie zabrakło też śpiewu w wykonaniu zespołu seminaryjnego Soli Deo Gloria.

- Dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę. Temat powołania jest bardzo szeroki, na pewno nie wszyscy uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Zawsze można przyjechać tutaj, do seminarium, i porozmawiać. Jeśli ktoś czuje niedosyt, coś w rodzaju palenia w sercu, może warto się nad tym pochylić i spotkać się z nami - mówił na zakończenie ks. Hubert Tryk, rektor Hosianum.

W realizacji transmisji kleryków z Hosianum wspierali ks. Kamil Wyszyński i Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama