Nowy numer 22/2020 Archiwum

Olsztyn. Pielgrzymka Matki Bożej

Figura Matki Bożej rusza w samochodową pielgrzymkę po kościołach w stolicy Warmii i Mazur.

Dziś, 13 maja, obchodzimy święto Matki Boskiej Fatimskiej. Od 16 lat figurka Matki Bożej przywieziona z Fatimy jest niesiona w procesji różańcowej ulicami Olsztyna do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku z powodu utrudnień związanych z pandemią procesja różańcowa się nie odbędzie, ale figura Matki Bożej objedzie całe miasto w specjalnym samochodzie.

Pierwszym etapem drogi była parafia św. Arnolda. - Dzisiaj mamy ten przywilej, że mamy Matkę Bożą Fatimską, obecną w tej figurze w naszej parafii. Jesteśmy Jej za to bardzo wdzięczni, chcemy przez Jej wstawiennictwo zanieść wszystkie intencje: te wielkie dotyczące całego świata, Kościoła, naszej ojczyzny, ale także te nam bliskie, dotyczące naszej parafii, naszych rodzin i naszych serc. Wszystko, co nosimy w naszych sercach, chcemy przez ręce Matki przekazać Bogu - mówił o. Szczepan Szpyra SVD, proboszcz parafii św. Arnolda.

Po modlitewnym czuwaniu w parafii św. Arnolda figura Matki Bożej ruszy w samochodową pielgrzymkę, podczas której odwiedzi olsztyńskie parafie. Drogę zakończy w parafii Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie o godz. 18 odbędzie się Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama